Noć knjige

24.04.2019. 11:12

U punoj dvorani Gradske knjižnice uspješno je održana još jedna Noć knjige uz “Materin Šudarić” Marijana Grbavca.

Grlenog smijeha, uz dugotrajni pljesak, nije nedostajalo. Pored Marijana, prigodni skeč iz predstave “Bračno savjetovalište” izveli su i glumci Dramske udruge iz Prološca.

Marijan Grbavac je u knjizi „Materin šudarić“, na svoj način, na zavičajnom imotskom jeziku zapisao mnoge istinite seoske (ne)zgode, mudrosti i šale, te ih sabrao i ukoričio u lijepo humorističko i satiričko štivo. Tijekom predstavljanja, diljem Hrvatske do sad, smijeh i pljesak, neprestano prati Marijanovo prepričavanje pričica, kako onih istinitih, iz života Prološca i cijele Imotske krajine, tako i onih, koje su nastale iz nadahnutog zdravog narodnog humora. U Gradskoj knjižnici zajedno s Marijanom proslaviti ćemo svjetsku manifestaciju Noć knjige onim što ljudima u današnjem vremenu i treba grleni smijeh „I ništa nije ljepše, od onog, što iznikne iz ljudi”, kažu sudionici uvijek nakon predstavljanja.
Hvala Marijane što nas uveseljavaš.